در حال بارگزاری وب سایت نارنجی | فروشگاه کالای خواب


زردی من از تو، سرخی تو از من

صداها به خواب شما کمک می کنند

چهارنوع صدای ملایم که به شما کمک می کند در زمان بی وقت هم بخوابید

اغلب ، پخش یک آهنگ ملایم در اتاق خواب می تواند کمکی به خواب شما باشد . اما انتخاب نوع درست آهنگ ، ضروری است – زیرا آنچه که بر روی بهترین دوست شما عمل می کند ممکن است برای شما اثربخش نباشد . وقتی آهنگی را انتخاب می کنید ، برای چند شب آنرا امتحان کنید . چند نوع آهنگی که ارزش امتحان کردن را دارند عبارتند از :

• صدای سفید : این صدا ترکیبی از تمام فرکانسهای صوتی است ، و به پوشش صدای بیرون کمک می کند . در واقع ، گاهی برای درمان بیماری بیخوابی بکار می رود . برای فراهم آوردن صدای سفید در اتاق خوابتان ، می‌توانید اپلیکیشن صدای سفید را برروی موبایل هوشمند یا تبلت خود دانلود نموده و یا دستگاه آنرا خریداری نمایید ( معمولا در داروخانه ها ، و خرده فروشهایی چون bed bath and beyond ، target ، Walmart و amazon.com بفروش می‌رسد ) . این دستگاهها گاها ، تهویه مطبوع صدا نیز گفته می شوند . 

• آوای طبیعت : 

بسیاری از افراد از شنیدن آوای آرامش بخش امواج دریا ، صدای افتادن قطرات باران ، صدای جیرجیر ملایم حیوانات جنگلهای بارانی ، یا سروصدای قدرتمند رعد و برق لذت می برند . این صداها اغلب در حجم و شدت ، افزایش و کاهش دارند که ممکن است شما را آرام کنند . یک اپلیکیشن آواهای طبیعت و یا یک آلبوم موسیقی آنلاین را برروی موبایل هوشمند و یا تبلت خود دانلود نمایید . فقط مطمئن شوید که آواهایی را که انتخاب می کنید ثابت باشند – یک صدای تصادفی گریه‌ی نهنگ یا آواز پرنده در بین این آواهای طبیعت می تواند شما را از مرحله خواب ملایم خارج نماید .

• موسیقی آرامش‌بخش : تا جاییکه می توانید از موسیقی‌هایی که متن آنها مغز شما را درگیر می نماید یا آهنگهای تکان‌دهنده‌ی باس که باعث می‌شود با انگشتان پایتان ضرب بگیرید ( با عذرخواهی از طرفداران متالیکا wink ) ، خودداری نمایید . به موسیقی‌هایی گوش دهید که ممکن است شما را زودتر به سرزمین رویا برساند ( خواب شیرین smiley ) . برخی از ژانرهای خوب موسیقیایی عبارتند از کلاسیک ، فولک ، جاز آرام و شعرهای گرگوریان .              

• اصوات : وقتی صداهای سنتی مثل آوای طبیعت ، صدای سفید ، یا موسیقی نتواند به خواب شما کمک کند ، صدای انسان را امتحان نمایید . برای مثال اپلیکیشنی به نام " پزیز " ، صدای انسان ایجاد می کند که چیزهای بی‌معنی‌ای می‌گوید – هدف این نیست که برروی لغات تمرکز صورت پذیرد ، بلکه اجازه می دهد که تن و ریتم صدا ، فرد را به خواب برد .

 

 

کد مقاله : ART9703

تعداد بازدید : 419


سایر مقالات مرتبط با صداها به خواب شما کمک می کنند :