0

افسانه‌های خواب

این متن را نه تنها به عنوان سرگرمی که به عنوان رفع شبهات موجود در مورد خواب بخوانید . افسانه‌ها و باورهای اشتباهی در مورد خواب در سطح دنیا وجود دارد که دانستن آنها خالی از لطف نیست

  • هرگز یک خواب‌گرد را بیدار نکنید چون شوک می تواند او را بکشد! این یک افسانه است – بیدار کردن یک خواب‌گرد می تواند او را شگفت زده کند، اما مسلما او را نخواهد کشت.
  • جبران خواب در آخر هفته . برخی بر این باورند که کسری خوابشان را می‌توانند در طول تعطیلات آخر هفته جبران نمایند که این اشتباه است . شما با این کار نه می‌توانید استراحت از دست رفته در طول هفته را جبران نمایید و نه با استراحت آخر هفته آن را برای آینده ذخیره . بنابراین بهتر است یک برنامه ریزی برای 7 تا 8 ساعت خواب شبانه داشته باشید .
  • یک باور معمول این است که افراد مسن نیاز به خواب کمتری دارند. در حالی که افراد مسن تر در طول شب بیشتر بیدارمی شوند و هنوز هم به اندازه به هر فرد دیگری نیاز به ساعات خواب مکفی دارند .
  • نوشیدن الکل باعث می شود فرد احساس خواب آلودگی کند، بنابراین بسیاری از افراد تصور می‌کنند نوشیدن قبل از خواب می تواند به خوابشان کمک کند. در حقیقت، الکل در سراسر شب متابولیزه می شود و به احتمال زیاد خواب شما را مختل می کند، به ویژه از آنجایی که حرکت سریع چشم ( REM ) را کاهش می دهد، بنابراین بهتر است قبل از خواب آن را ننوشید.
  • شمارش گوسفندان یک پیشنهاد محبوب است که به شما کمک می کند به خواب روید. مطالعات دانشگاه آکسفورد نشان داد که این کار واقعا طول می کشد تا به خواب برسد. در عوض، به موسیقی تسکین دهنده گوش دهید یا کتاب بخوانید تا به شما کمک کند زودتر به خواب روید.
  • مهمترین غذای مسیحیان در روز شکرگزاری، بوقلمون می‌باشد و مطمئنا در این روز کسی هست که بگوید بوقلمون باعث خواب‌آلودگی می‌شود . واقعیت این است که اگرچه گوشت بوقلمون حاوی تریپتوفان است که می‌تواند باعث خواب‌آلودگی گردد ولی میزان آن بیش از هر گوشت دیگری نیست .
  • برخی معتقدند که خوردن پنیر قبل از خواب باعث کابوس می شود. هیچ مدرکی برای حمایت از این ایده وجود ندارد. به طور کلی، اگر بخواهید به خوبی بخوابید، ایده خوبی است که غذا یا میان وعده ها را دو تا سه ساعت قبل از خواب بگذارید.
  • یکی دیگر از افسانه های رایج این است که یک لیوان شیر گرم قبل از خواب باعث خواب آلودگی شما خواهد شد. در حالی که هیچ مدرکی برای حمایت از این داستان وجود ندارد، می‌توانید این مورد را امتحان کنید ولی به آن اطمینان نکنید

 

 

    برای دریافت آخرین اخبار و پیشنهادات ویژه