0

تشک خوشخواب مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

به نظر شما یک تشک خوشخواب خوب و راحت باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟ قطعاً مواردی مانند دوام خوب، فضای مناسب، جنس اسفنج، فنر قوی، راحتی و کیفیت تشک، ارتفاع مناسب و … از جمله مواردی هستند که به ذهن شما می آید. در این مطلب به بررسی تمامی این ویژگی ها در یک تشک خوش خواب می پردازیم.

تشک خوشخواب باکیفیت

راحتی تشک

یک تشک خوشخواب با کیفیت و راحت باید به گونه ای تکیه گاه مناسبی برای بدن از سر تا پا باشد. باید بتواند حالت ستون فقرات را به همان حالت ایستاده نگه دارد. اگر شما هم به دنبال خرید تشک خوشخواب هستید، در انتخاب تشک به وضعیت قرارگیری شانه، باسن و کمر بر روی آن توجه داشته باشید، زیرا بیشترین فشار در هنگام خواب بر روی این نقاط است. یک تشک خوب و حرفه ای باید با توجه به راحتی و نیاز افراد این مشکلات را برطرف نماید و در نهایت باعث لذت بردن افراد در هنگام خواب گردد.

 دوام و ماندگاری

کیفیت مواد به کار رفته در تشک خوشخواب هم بسیار اهمیت دارد. شاید شما مجبور شوید که هزینه بیشتری را برای خرید تشک باکیفیت‌تر پرداخت نمایید، اما اطمینان داشته باشید که ارزشش را دارد. زیرا نه تنها شما از آن تشک در مدت زمان بیشتری استفاده می کنید، بلکه بر روی آن حس آرامش خواهید داشت. آن دسته از افرادی که معمولا در طی روز فعالیت بسیار زیادی دارند، تمایل دارند که در شب خواب آرامش بخش تری را داشته باشند. به همین علت انتخاب یک تشک با کیفیت و راحت برای آنها ارزشمند خواهد بود. شما با همین موارد که برای شما توضیح می دهیم،می توانید اقدام به خرید  بهترین تشک خوشخواب نمایید.

 فضای تشک خوشخواب

در انتخاب تشک به فضای آن هم توجه داشته باشید، زیرا اگر فضای تشک خوش خواب کوچک باشد، آرامش و آزادی را در هنگام خواب از شما می گیرد. جالب است بدانید که یک فرد سالم حدود ۴۰ تا ۶۰ بار در طول شب غلت می خورد و این یک موضوع کاملا طبیعی است. به همین علت آزادی حرکت در خواب بسیار اهمیت دارد. معمولاً تشک های کوچک بیشتر برای سفر و کمپ ها مورد استفاده قرار می گیرند. اگر به دنبال خرید تشک خوش خواب برای منزل خود هستید، بهتر است از نمونه های استاندارد آن استفاده کنید.

 

توجه به جنس تشک

 

جنس اسفنج

برای تشخیص نوع اسفنج به کار رفته در تشک طبی می‌توانید به تراکم و وزن آن توجه داشته باشید. هر چه این اسفنج ها متراکم تر باشند، به همان میزان به طبی تر شدن تشک کمک می کند و مقداری هم سفت تر می‌شوند. در مقابل هر چه بازتر باشند، حالت گرد و شل تری پیدا می کنند. درمقابل توجه داشته باشید که آن دسته از اسفنج هایی که سنگین‌تر هستند تراکم بیشتری هم دارند.

 فنر تشک خوش خواب

از دیگر موارد مهم و اساسی برای انتخاب تشک خوشخواب، فنر بندی تشک، فریم دور، ضخامت مفتول فنر و …. در تشک های فنری است. تشک های خوشخوابی که دارای فنر پاکتی هستند، قابلیت بیشتری هم دارند به این گونه که تمامی فنرها تک به تک داخل فنر و منفصل هستند. زمانی که دو نفر بر روی تشک دراز بکشند، با تکان خوردن یکی از آنها دیگری متوجه نخواهد شد. حتی بعد از گذشت مدت زمانی هم به دلیل اصطکاک آنها فنر ها صدای جیر جیر نخواهند داد.

 

ارتفاع تشک خوشخواب

 ارتفاع تشک

ارتفاع تشک خوشخواب بستگی به لایه های داخلی مانند موکت، الیاف، پنبه، رویه و … دارد. این موارد در طول عمر کالا نقش بسیار مهمی دارند. در واقع می توان گفت که هرچه ارتفاع بیشتر باشد، به همان میزان هم تشک مرغوب تر است. البته باید بدانید زمانی هم که از روتختی استفاده می کنید، به علت ارتفاع بیشتر سرویس خواب شما بسیار جذاب تر و زیبا تر به نظر می رسد.

مموری فوم

تشک های نسل جدید دارای مموری فوم هستند که البته باید بدانید قیمت بالاتری هم دارند. شاید برای شما هم جالب باشد بدانید که برای اولین بار مموری فوم به واسطه سازمان فضایی آمریکا برای جلوگیری از عوارض ناشی از شتاب ثقل به هنگام پرتاب فضاپیما ها بر بدن فضانوردان اختراع گردید. سپس از مموری فوم به عنوان یک محصول بسیار کارآمد و مفید در بسیاری از خانه های مردم اروپا و آمریکا استفاده شد.

این فوم های هوشمند دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. از جمله این ویژگی ها می توان به تغییر شکل در اثر دمای بدن، تسهیل در جریان گردش خون، برگشت پذیری مناسب بعد از برداشتن نیرو در ناحیه تماس، جلوگیری از گرفتن عضلات بدن و همچنین جلوگیری از درد در ناحیه ستون فقرات اشاره کرد.

انتخاب تشک خوشخواب مناسب

در تولید تشک خوشخواب باید استانداردهای خاصی را رعایت کرد تا خوشخوابی راحت و مناسب تولید شود. این استاندارد ها همگی براساس رعایت اصول سلامتی  و راحتی بنا شده اند. خوشخواب مناسب باعث می شود ما خوابی آسوده و راحت داشته باشیم. هنگام خرید خوشخواب و تشک باید تمامی استانداردهای آن را درنظر بگیریم. تمامی این استانداردها در متن بالا توضیح داده شده است. کافی است زمان کوتاهی را صرف مطالعه آن کنید. هنگام خرید تشک و خوشخواب آن ها را در نظر بگیرید تا بتوانید تشک و خوشخوابی استاندارد و راحت خریداری کنید و درنتیجه خوابی آسوده و راحت را تجربه کنید. استانداردها را دستکم نگیرید.

سخن پایانی

در آخر باید بدانید که برای انتخاب بهترین تشک خوشخواب باید تمامی مواردی که برای شما در این مطلب توضیح داده ایم را در نظر بگیرید. یک خواب راحت و آرامش بخش می تواند خستگی یک روز پرکار شما را از بدن شما بیرون بیاورد.

توصیه می شود که در هنگام خرید تشک خوش خواب حساسیت بیشتری به خرج دهید. سعی کنید از سایت ها و فروشگاه های معتبر و شناخته شده مانند سایت نارنجی اقدام به خرید تشک خوشخواب کنید. تضمین سلامتی و آرامش شما در هنگام خواب اولویت اول مجموعه نارنجی است. برای کسب اطلاعات بیشتر وارد سایت این مجموعه شوید و با کارشناسان ارتباط برقرار کنید.

امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات مفیدی در مورد تشک خوشخواب بدست آورده باشید.

 

    برای دریافت آخرین اخبار و پیشنهادات ویژه