0

خرید بالش برای خوابی باکیفیت بدون خستگی صبحگاهی

خرید بالش برای تختخواب‌مان شاید به اندازه انتخاب همسر امری حیاتی و ضروری باشد. چرا که بالش به مرور زمان بر کیفیت خواب و جسم ما تاثیر زیادی می‌گذارد. اما برای داشتن یک بالش باکیفیت و مرغوب باید به چه نکاتی  دقت کنیم. آیا لازم است که حتما پول زیاد پرداخت کنیم تا محصولی ایده‌آل را خریداری کنیم؟ البته که نه. شاید یکی از نیازهای خرید بالش پول باشد اما همه نیاز نیست. ما نیازمند آگاهی نسبت به ویژگی‌های بالش باکیفیت هستیم. در این مقاله به این ویژگی‌ها اشاره می‌کنیم تا در انتها بدانید برای خرید به چه نکاتی دقت کنید. زمان مورد نیاز برای مطالعه این مقاله 3 دقیقه می‌باشد.

خرید بالش : چند نوع بالش داریم

بهتر است قبل از خرید بالش به انواع بالش دقت کنید. هر کدام چه مدل‌هایی دارند و چه نوع نیازی را رفع می‌کنند. مثلا زنان باردار نیازمند یک نوع بالش هستند، افرادی که زانو درد یا کمر درد دارند، به دو نوع بالش نیاز دارند. افرادی که دچار رفلاکس معده می‌شوند، بالش مخصوص به خود را می‌خواهند. بالش‌های زیادی در بازار موجود است که بهتر است در مورد آن‌ها اطلاعات مختصر داشته باشیم. اینگونه می‌توانیم در خرید بالش هوشمندانه اقدام کنیم.

بالش نوزاد

بالش نوزاد خود انواع متعددی دارد که عبارتند از :

بالش شکلک‌دار

این نوع بالش هم وسیله استراحت کودک است و هم  وسیله بازی اوست وقتی که بیدار می‌شود. اگر شکلک بالش گربه یا فیل باشد، بهتر است چرا که از سر و گردن او به نحو موثری محافظت می‌کند.

بالش محافظ سر و بدن نوزاد

یک نوع بالش مخصوص کودکان است که برای محافظت از سر و بدن کودک طراحی شده است. وقتی به او شیر می‌دهید ، به خاطر شیبی که دارد، مانع از گرفتگی شیر در گلوی کودک می‌شود.

بالش جهت پیشگیری از سندرم سر کودک

جمجمه کودک به دلیل نرمی خاصی که دارد باید جهت‌گیری مناسبی داشته باشد. ممکن است کودکان بر حسب عادت همیشگی بر یک طرف سر بیشتر بخوابند و این موجب صافی یا همان سندرم می‌شود. خرید بالش مخصوص کودک از این مشکل جلوگیری می‌کند.

بالش یو شکل U

بالش یو شکل به دلیل طراحی که دارد مانع از افتادن سر و گردن به این طرف و آن‌طرف می‌شود. همین بالش به هنگام شیردهی بسیار مناسب است و موجب خواب آرام کودک می‌شود.

خرید بالش : محتویات داخل بالش برای بزرگسالان

محتویات داخل بالش برای خرید بالش بزرگسالان بسیار مهم است. اگر شما حساسیت داشته باشید، مشکل آرتروز داشته باشید یا سردرد داشته باشید. باید به محتویات داخل بالش دقت کنید.

بالش با کٌرک

کٌرک محتوای بسیار از بالش‌های موجود در بازار است.

  • کیفیت تقریبا خوبی دارد
  • دوام و ماندگاری بالایی دارد
  • در ایجاد گرما موثر است
  • برای افرادی که سر و شانه‌های بزرگی ندارند می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

البته باید نسبت به کرک حساسیت نداشته باشید و شانه درد، گردن درد و کمر درد هم نداشته باشید. چرا که سفتی آن‌ها در حد متوسط و کم است. پس برای حفظ سر و گردن مناسب نیستند.

بالش‌های پلی استر

بالش‌های پلی‌استر از دو جنس متفاوت سیلیکونی و گاهی معمولی هستند، قیمت آن‌ها مناسب است و چندان گران نیستند. به مانند کٌرک نرم است و تقریبا سبک می‌باشد اما قیمت مناسب‌تری دارد و ایجاد حساسیت نمی‌کند. پس اگر آلرژی دارید، برای خرید بالش بد نیست محتوای بالش شما پلی‌استر باشد. اما نیاز به نظافت همیشگی دارد ،یعنی باید مرتب شسته شود. چون چربی و عرق را به خود می‌گیرد. با هر با شست و شو مقدار پف آن کم می‌شود، پس سفتی و مقاومت بالایی جهت نگهداری سر و گردن ندارد. این نوع بالش برای افراد با مشکلات مفصلی مناسب نیست. بالش پلی استر هم به مانند کرک برای فصل زمستان مناسب‌تر است چون دما را به دام می‌اندارند و ایجاد گرما می‌کند.

خرید بالش پر

بالش پر بسیار سبک و نرم است. از پر غاز، قو و برخی از پرندگان دیگر تهیه می‌شود. ایجاد حساسیت می‌کند، نسبت به پلی‌استر و کرک سبک‌تر هستند و سفت و مقاوم نیستند. قابل شست و شو نیستند و اگر زیاد شسته شوند بعد از مدتی باید تعویض گردند. برای کسانی که مشکلات آرتروز ندارند، دردهای مفصلی ندارند، می‌تواند مناسب باشد. برای افرادی که رفلاکس معده دارند، این نوع بالش اصلا مناسب نیست. ترجیحا باید فوم مموری و لاتکس استفاده کنند.

پنبه

این نوع الیاف گیاهی هم نرم و تا حدودی سبک است اما مقاومت بهتری دارد.

قابل شست و شو می‌باشد، ضد حساسیت است. اما بعد از چند بار شست و شو طبیعتا پٌف آن‌ها می‌خوابد و نیاز به تجدید دارند. البته گاهی مقداری الیاف مصنوعی هم به آن اضافه می‌کنند تا کمتر تغییر شکل دهد و مقاوم باشد. بیشتر افراد بدون مشکلات حاد مفصلی می‌توانند از این نوع بالش استفاده کنند.

مموری فوم

مموری فوم ابتدا از تجهیزات اصلی برای استراحت فضانوردان بوده است که اختراع ناسا بود. چرا که مقا.مت و سفتی مناسبی دارند که به دلیل انعطاف بالا حین خواب شکل سر و گردن را به خود می‌گیرد و بعد از بلند شدن دوباره به حالت اولیه  بازمی‌گردد. معمولا قیمت بالایی دارند اما گزینه مناسب برای افرادی است که مشکلات آرتروز و مفصل دارند. برای فصل زمستان مناسب‌ترند چرا که دما را به دام انداخته و ایجاد گرما می‌کنند. برخلاف سایر بالش‌ها صدای کمتری را در گوش ایجاد می‌کنند.

بالش لاتکس

خرید بالش لاتکس یک گزینه ایده‌ال است. برای کسانی که خواب آرام، باکیفیت بدون خستگی صبحگاهی می‌خواهند. تقریبا شبیه فوم موری است اما سفتی این نوع بالش درجات مختلفی دارد. شما بر اساس نیاز خود می‌توانید نوع مناسب را انتخاب کنید. در ضمن ضد حساسیت هستند، قابل استفاده تا دو سال می‌باشند، قایل شست و شو هم می‌باشند.

خرید بالشت طبی

خرید بالش طبی

بالشت طبی خود انواع گوناگونی دارد که معمولا تمامی استانداردهای لازم را دارد . خرید بالشت طبی این تضمین را می‌دهد که بتوانید هم خواب آرام داشته باشید و هم از تغییر شکل گردن و آسیب به مهره‌های گردن پیشگیری کرد. بالش طبی می‌تواند افراد با نیازهای مختلف را پشتیبانی کند. یعنی هم می‌تواند یک بالش نرم باشد و هم یک بالش سفت و مقاوم باشد. ضد حساسیت است و قابل شست و شو است. خرید بالشت طبی می‌تواند یک خرید مطمئن و مقرون به صرفه برای خریدار باشد.

اهمیت انواع بالشت

برای جلوگیری از آسیب به گردن و در طولانی مدت جلوگیری از آرتوروز گردن بهتر است که به مدل بالشت خود دقت کنید و بالشتی مناسب برای خود خریداری کنید. بالشت مناسب علاوه بر افزایش کیفیت خواب به جلوگیری از آسیب هم کمک می کند. بالشت ها در انواع و مدل های مختلف هستند. بالشت ها به دسته بندی بزرگسالان و کودکان تقسیم می شوند. یکی از موارد مهم تهیه بالشت برای نوزادان و کودکان است تا آسیبی وارد نشود. پس ضروری است هنگام خرید بالشت، اطلاعات کافی در خصوص مدل ها و جنس آن ها داشته باشیم. با صرف اندکی زمان و مطالعه متن بالا هم از انواع و هم از جنس بالشت ها آگاه می شوید و می توانید بالشتی مناسب با هزینه به صرفه خریداری کنید.

نتیجه : خرید بالش را چگونه انجام دهیم

برای خرید بالش ابتدا نیاز خود را بر روی کاغذ بنویسید. آیا شما فردی با حساسیت و آلرژی بالا هستید آیا درد گردن و مفصل دارید و صبح که بیدار می‌شوید احساس کوفتگی و خستگی دارید. آیا یک خواب آرام می‌خواهید. این‌ها مواردی است که باید با حوصله جواب دهید سپس طبق نیاز خود یکی از  بالش‌های بالا را انتخاب کنید.

    برای دریافت آخرین اخبار و پیشنهادات ویژه