0

صداها به خواب شما کمک می کنند

چهارنوع صدای ملایم که به شما کمک می کند در زمان بی وقت هم بخوابید

اغلب ، پخش یک آهنگ ملایم در اتاق خواب می تواند کمکی به خواب شما باشد . اما انتخاب نوع درست آهنگ ، ضروری است – زیرا آنچه که بر روی بهترین دوست شما عمل می کند ممکن است برای شما اثربخش نباشد . وقتی آهنگی را انتخاب می کنید ، برای چند شب آنرا امتحان کنید . چند نوع آهنگی که ارزش امتحان کردن را دارند عبارتند از :

 

• صدای سفید :

این صدا ترکیبی از تمام فرکانسهای صوتی است ، و به پوشش صدای بیرون کمک می کند . در واقع ، گاهی برای درمان بیماری بیخوابی بکار می رود . برای فراهم آوردن صدای سفید در اتاق خوابتان ، می‌توانید اپلیکیشن صدای سفید را برروی موبایل هوشمند یا تبلت خود دانلود نموده و یا دستگاه آنرا خریداری نمایید ( معمولا در داروخانه ها ، و خرده فروشهایی چون bed bath and beyond ، target ، Walmart و amazon.com بفروش می‌رسد ) . این دستگاهها گاها ، تهویه مطبوع صدا نیز گفته می شوند .

• آوای طبیعت :

بسیاری از افراد از شنیدن آوای آرامش بخش امواج دریا ، صدای افتادن قطرات باران ، صدای جیرجیر ملایم حیوانات جنگلهای بارانی ، یا سروصدای قدرتمند رعد و برق لذت می برند . این صداها اغلب در حجم و شدت ، افزایش و کاهش دارند که ممکن است شما را آرام کنند . یک اپلیکیشن آواهای طبیعت و یا یک آلبوم موسیقی آنلاین را برروی موبایل هوشمند و یا تبلت خود دانلود نمایید . فقط مطمئن شوید که آواهایی را که انتخاب می کنید ثابت باشند – یک صدای تصادفی گریه‌ی نهنگ یا آواز پرنده در بین این آواهای طبیعت می تواند شما را از مرحله خواب ملایم خارج نماید .

 

• موسیقی آرامش‌بخش :

تا جاییکه می توانید از موسیقی‌هایی که متن آنها مغز شما را درگیر می نماید یا آهنگهای تکان‌دهنده‌ی باس که باعث می‌شود با انگشتان پایتان ضرب بگیرید ( با عذرخواهی از طرفداران متالیکا  ) ، خودداری نمایید . به موسیقی‌هایی گوش دهید که ممکن است شما را زودتر به سرزمین رویا برساند ( خواب شیرین  ) . برخی از ژانرهای خوب موسیقیایی عبارتند از کلاسیک ، فولک ، جاز آرام و شعرهای گرگوریان .

 

• اصوات :

وقتی صداهای سنتی مثل آوای طبیعت ، صدای سفید ، یا موسیقی نتواند به خواب شما کمک کند ، صدای انسان را امتحان نمایید .

برای مثال اپلیکیشنی به نام ” پزیز ” ، صدای انسان ایجاد می کند که چیزهای بی‌معنی‌ای می‌گوید – هدف این نیست که برروی لغات تمرکز صورت پذیرد ، بلکه اجازه می دهد که تن و ریتم صدا ، فرد را به خواب برد .

 

    برای دریافت آخرین اخبار و پیشنهادات ویژه