0

عوامل موثر برروی طول عمر تشک

عوامل مختلفی بر روی طول عمر یک تشک تاثیرگذار است . به عنوان مثال ، یک تشک ارزان قیمت مسلما خیلی زودتر از یک تشک لوکس آسیب میبیند . این دقیقا همون اصطلاحی است که می‌گوید : ” هیچ جنس ارزانی بی علت نیست ” . شاید به مذاق ما به عنوان خریدار این موضوع خوش نیاید ولی واقعیت امر این است که برای داشتن کیفیت بهتر و طول عمر بیشتر یک محصول ، تولیدکننده ناچار به خرج هزینه بیشتر بوده در نتیجه قیمت تمام شده محصول افزایش می‌یابد . تا اینجای ماجرا گرانی‌ای که اتفاق می‌افتد بر گردن تولیدکننده نیست ، قصه گران فروشی از بعد از این ماجرا می‌تواند رقم بخورد که تولیدکننده سود خود را برروی کالا افزایش دهد . همه این را گفتیم که بگوییم واقعا هیچ گرانی‌ای هم بی علت نیست .

برگردیم به عوامل موثر . برخی از عوامل کلیدی که بر روی طول عمر تشک موثر هستند عبارتند از :

مواد سازنده تشک – موادی که در ساختار تشک مورد استفاده قرارمی‌گیرد . تشک‌های تمام فوم و تشک‌هاییکه کیفیت پایینی دارند به طبع طول عمر کمتری دارند ، چرا که این نوع تشکها مستعد افتادگی و گرفتن فرمت بدن هستند . تشک‌های ترکیبی همچنین مستعد این مسائل هستند ولی از آنجاییکه آنها اصولا به عنوان گزینه‌های سطح بالا و ساخته شده با مواد کیفیت بالا به فروش می‌رسند ، دوام بیشتری دارند . تشک‌های لاتکس بالاترین دوام را دارند یعنی تا هشت سال به خوبی عمر می‌کنند . بسته به مواد بکاررفته در تولید تشک ، راههای مختصر خوبی برای پیش‌بینی دوام تشک وجود دارد . برای تشک‌های داخلی و ترکیبی ، به دنبال کویل‌ها ( فنرهای) ضخیم‌تر باشید و برای تشک‌های تمام فوم ، بدنبال فومهای با دانسیته‌ی بالا باشید ( 1.7+PCF برای فوم پلی‌اوره‌تان و 5+PCF برای مموری فوم ) . در نهایت اگر تشک لاتکس را انتخاب می‌کنید ، مطمئن شوید که لاتکس طبیعی می‌گیرید نه لاتکس مصنوعی .

نگهداری و مراقبت مثل هر محصول دیگری – اگر شما به خوبی و به درستی از تشک خود مراقبت کنید این امر می‌تواند به عمر تشک شما بیفزاید . برای این موضوع شما باید هر سه ماه یا براساس زمانی که تولیدکننده تشک به شما اعلام می‌کند ، تشک خود را برگردانید .

اندازه و وزن مصرف‌کننده تشک – وزن شما و همچنین وزن فردی که تشک را با او شریک هستید ، در افت تشک تاثیرگذار است . افراد سنگین‌تر متوجه می‌شوند که تشک در قسمتی که ایشان از آن استفاده می‌کنند زودتر از فرم می‌افتد تا افراد سبکتر که تاثیر کمتری در نشست فوم تشک دارند . به دلیل مشابه ، تشکی که مورد مصرف یک زوج است زودتر از تشکی که مورد مصرف فرد مجرد است فرسوده می‌شود .

کودکان و حیوانات خانگی – اگر شما تشکتان را به یک کودک یا حیوان خانگی به اشتراک می‌گذارید ، قطعا شما در زمان کمتری نیاز به تعویض تشکتان پیدا خواهید کرد . علاوه بر وزن اضافه‌ای که به تشک وارد می‌شود ، هم حیوانات خانگی و هم کودکان بیشتر باعث ایجاد لکه و یا آسیب به تشک می‌شوند .

 

کد مقاله : ART1400-2

    برای دریافت آخرین اخبار و پیشنهادات ویژه