0

قیمت خوشخواب بر اساس کدام عوامل موثر تعیین می‌شود

قیمت خوشخواب یا همان تشکی که هر شب بر روی آن می‌خوابید؛ وابسته به معیارهای شخصی شما دارد. توقع شما از یک تشک خواب چیست؟ ممکن است شما کمر درد داشته باشید یا بی‌خوابی‌های شبانه شما را کلافه کرده باشد، همچنین تشکی که دارید، بیش از اندازه گرما تولید ‌کند و این موضوع برای شما که فردی گرم مزاج هستید، آزار دهنده است. پس فکر نکنید که هر چقدر پول بیشتری بدهید، می‌توانید؛ تشک ایده‌آل خود را  بدست آورید. در این مورد باید ببینید خود شما چه می‌خواهید. در این مقاله به عوامل موثر بر قیمت خوشخواب می‌پردازیم و اگر در فکر خرید تشک هستید، به خواندن مطلب ادامه دهید.

قیمت خوشخواب و عوامل موثر بر قیمت

به طور کلی عواملی که می‌توانند بر کیفیت یک محصولی مثل تشک تاثیر بگذارند، مثل :

  • اندازه تشک
  • نوع فوم استفاده شده
  • نوع بدنه تشک
  • نوع پارچه
  • نوع برند
  • محافظ تشک

این 5 مورد می‌توانند کیفیت یک محصول و میزان کارایی آن را مشخص کنند و در نهایت نوع  قیمت را تا حدودی تعیین کنند.

سایز تشک

سایز تشک اولین مورد موثر بر قیمت خوشخواب است که باید این موضوع را در نظر بگیرید، ابعاد اتاق خواب شما چه قدر است، بزرگ است یا کوچک؟ آیا می‌توانید یک تشک با ابعاد بزرگ‌تر انتخاب کنید؟ چرا که تشک با سایز بزرگ قاعدتا راحتی و ایمنی بهتری فراهم می‌کند، مخصوصا اگر شما دو نفر باشید  و همسر شما بسیار بد خواب باشد، در اینصورت موضوع مهمتر می‌شود. در واقع هر چقدر ابعاد تشک بزرگتر باشد، قیمت هم بالاتر می‌رود.

نوع فوم و ساختار بدنه تشک

فوم یک روکش باکیفیت و نرم برای راحتی و خواب بهتر استفاده می‌شود که معمولا متناسب با نوع خواب و میران وزن شما باید انتخاب شود. روکش معمولا به دوشکل استفاده می‌شود. نوع قدیمی که همان پلی‌اورتان است که معمولا تشک‌های فلزی کلاسیک از این مدل بودند. نوع جدید مموری فوم یا همان فوم حافظه هست که در تشک‌های طبی کنونی مثل تشک‌های فوم مموری یا هیبریدی و گاهی اوقات در لاتکس استفاده می‌شود. فوم مموری مدرن نسبت به پلی‌اورتان مزایای بیشتری دارد و با تعیین تزار مشخص میزان فشار بر روی اندام‌ها را کنترل می‌کند و  فشار به جهات مساوی بر اندام‌های بدن تقسیم می‌شود. بنابراین کمردرد، گردن درد، پا درد و قوز پشت و کمر به حداقل خود خواهند رسید. پس باید این موضوع را متوجه باشید که شاید قیمت خوشخواب طبی بیشتر باشد اما در عوض با پوشش مموری فوم سلامت شما را هم تضمین می‌کند.

تاثیر نوع پارچه در قیمت خوشخواب

دقت داشته باشید که در مورد پارچه استفاده شده برای تشک حساسیت زیادی نداشته باشید اگر چه شاید در مورد قابلیت شست و شو نکات پیرامون پارچه مثل جنس آن را باید در نظر بگیرید. اما در مجموع بیشتر پارچه‌هایی که برای تهیه انواع خوش خواب استفاده می‌شوند، نزدیک به هم هستند و کیفیت آنان چندان تغییر فاحشی ندارد که بخواهد قیمت بسیار بالاتری را به خود اختصاص دهد. بنابراین اگر به لحاظ فوم یعنی ساختار روی تشک و ابعاد و اندازه‌ها راضی هستید، در مورد نوع پارچه تردید نکنید و نوع دلخواه را بر اساس سلیقه خود انتخاب کنید.

نوع برند

قیمت خوش خواب
عوامل موثر بر قیمت خوشخواب

درست است که برای خرید هر محصولی بهتر است به برند مورد نظر دقت داشته باشیم. اما این موضوع حداقل در مورد تشک‌ها پر اهمیت و حساس نیست.بازار کنونی به گونه‌ای است که معمولا لوازم خانگی مخصوصا وسایل اتاق خواب بیشتر تولید داخل کشور هستند. اما به هنگام خرید مدام برندهای عجیب و غریب از کشورهای اروپایی به گوش می‌رسد که شاید خیلی واقعیت نداشته باشند. پس بهتر است، نیاز خود را الویت بندی کنید و اگر تا اینجا از تمامی عوامل مذکور بالا راضی بودی و می‌تواند خواب شما را با آرامش فراهم کند، دیگر به برند آن کاری نداشته باشید.

 

آیا دونستن قیمت خوشخواب مهم است؟

بدیهی است که کیفیت خوشخواب هرچه بهتر باشد خوشخواب با کیفیت است و درنتیجه خوابی آسوده و باکیفیت را تجربه می کنیم. انرژی روزانه ما از خواب کافی شب تامین می شود، پس باید از خوشخوابی مناسب استفاده کرد. هنگام خرید خوشخواب به متریال استفاده شده آن دقت کنید. می توان با بررسی کوتاهی، خوشخواب مناسب و با کیفیت و با هزینه ی مناسب خریداری کرد. کافی است زمان کوتاهی را برای جست و جو و مطالعه انواع تشک و خوشخواب بگذارید و متریالی که استفاده شده است را بررسی کنید تا بتوانید خوشخوابی مناسب و راحت داشته باشید.

سخن پایانی

خرید تشک و استعلام قیمت خوشخواب در زندگی همه ما پیش آمده است و باید گفت امری مهم است، چرا که بخشی از زندگی فردی ما بر روی همین تشک آن هم به وقت استراحت می‌‌گذرد. پس نیاز به سرمایه گذاری دارد، اینکه وقت بگذاریم، نیازهای خودمان را از تشک لیست کنیم، اگر ناراحتی مفصلی داریم، حتما آن را لحاظ کنیم. سپس بعد از نوشتن این موارد با تشک‌های موجود در بازار مطابقت دهید، تا متوجه شوید دقیقا چه تشکی برای شما مورد نیاز است.

    برای دریافت آخرین اخبار و پیشنهادات ویژه