0

پشتی کمری خودرویی را اینگونه انتخاب کنید و بخرید

پشتی کمری خودرویی از مهمترین دغدغه‌های شما باید باشد اگر زمان زیادی را پشت فرمان ماشین هستید. طبق آمارهای بدست آمده است، بخشی از دردهای عضلانی نشستن‌های طولانی مدت و رانندگی است. حین رانندگی کمر در یک وضعیت نامتناسب قرار می‌گیرد و به شکل  صندلی حالت می‌گیرد. این موضوع به مرور زمان بر انحنای طبیعی ستون فقرات تاثیر می‌گذارد و کارکرد مفاصل را مشکل می‌کند. به مرور شاهد دردهای مفصلی، کمر درد و گردن درد خواهیم بود. این درد به سایر نقاط بدن هم کشیده می‌شود. در هر صورت خرید پشتی کمری خودرویی می‌تواند یک انتخاب ایده‌آل باشد. در این مقاله به این عناوین مهم می‌پردازیم:

  • پشتی کمری خودرویی چیست
  • افراد مورد نیاز به استفاده از پشتی کمری طبی
  • ویژگی بهترین پشتی کمری طبی
  • نکات مهم به هنگام خریدن پشتی صندلی
  • قیمت پشتی کمری خودرویی

پشتی کمری خودرویی چیست

در طول روز به کارهای مختلفی می‌پردازیم، بیشتر فشار این فعالیت‌های بر روی ستون فقرات است. این ستون فقرات است که بخش اعظم وزن ما را متحمل است. حال اگر در یک وضعیت نامتعادل هم قرار بگیرد، فشار بیشتر خواهد شد. یکی از این وضعیت‌های نامبرده رانندگی طولانی مدت است. فرقی نمی‌کند؛ شما راننده باشید یا نباشید. به طور کلی استفاده از ماشین در طول روز حتی به مدت یک ساعت هم قادر است، آسیب‌های خود را وارد کند. اصولا نشستن صحیح مشکلی ایجاد نمی‌کند. مشکل از وقتی شروع می‌شود که ما به طرز اشتباهی پشت فرمان می‌نشینیم. پشتی کمری خودرویی بهترین امکان نشستن را به طرز صحیح انجام می‌دهد. چرا که هدف اصلی این پشتی صندلی حمایت همه جانبه از ستون فقرات است. وقتی ستون فقرات متحمل فشاری نشود، کمتر درگیر درد عضلانی بعد از رانندگی می‌شوید.

افراد مورد نیاز به استفاده از پشتی کمری طبی

پشتی صندلی انواع و اقسام گوناگونی دارد که بهترین آن نوع طبی است. یعنی به گونه‌ای طراحی شده که حمایت همه جانبه از ستون فقرات می‌کند. برای همین است که همه افراد می‌توانند؛ استفاده کنند. اما کسانی که بیشترین احتیاج را دارند، رانندگان هستند که بیشتر ساعات روز را پشت فرمان می‌باشند. یعنی چیزی حدود 8 الی 12 ساعت را باید رانندگی کنند. این مدت زمان سنگین آسیب‌های جبران ناپذیری را بر روی ستون فقرات می‌گذارد. ستون فقرات دیگر قادر نخواهد بود به وظایف خود که تحمل وزن بالاتنه  است، عمل کند. اینجاست که درد منتشر شده در ستون فقرات به سایر نقاط بدن هم انتقال می‌یابد. شما به مرور شاهد درد در گردن، کتف، شانه و دست‌های خود خواهید بود. بنابراین بهتر است که رانندگان حتما از پشتی کمری خودرویی استفاده کنند. این پشتی ستون فقرات را در یک جهت و راستای صحیح قرار می‌دهد و اجازه شکل‌گیری نمی‌دهد. بنابراین مشکلات و آسیب‌های احتمالی به شدت کاهش خواهد یافت.

ویژگی‌های بهترین پشتی کمری طبی

بهترین ویژگی پشتی صندلی خودرو

همانطور که گفته شد، باید پشتی کمری از نوع طبی باشد اما این پشتی بهتر است چه ویژگی‌های داشته باشد. برخی از این ویژگی‌ها را در ادامه توضیح می‌دهیم.

جنس پشتی کمری

بهتر است قبل از خرید به جنس این پشتی خودرو دقت داشته باشید. این پشتی در تماس مستقیم شماست. بنابراین  باید این ویژگی را داشته باشد که بتواند قابل تنفس باشد. یعنی قابل جذب تعریق بدن باشد تا پوست شما را اذیت نکند. مخصوصا اگر حساسیت پوستی دارید. بهترین جنس ایده‌آل پشتی کمری خودرویی باید فوم هوشمند یا به نوعی همان فوم  مموری باشد. خود این پشتی کمری از یک لایه رویی که جنس‌های متفاوتی دارد، استفاده می‌شود. معمولا در پشتی طبی خودرویی این جنس رویی هم دارای استاندارد است و برای افراد با نیازهای متفاوت امتیازات ویژه دارد.

اندازه پشتی کمری خودرویی

اندازه پشتی طبی هم بسیار مهم و اساسی است اگر اندازه نباشد یعنی خرید شما استاندارد نخواهد بود. برای همین دور کمر خود را اندازه‌گیری کنیم و طبق آن خرید کنید. به گونه‌ای که پشتی صندلی گودی کمر را پر کند. این بخش از ویژگی پشتی صندلی مهمترین است چون قرار است این پشتی از ستون فقرات پشتیبانی کند. اگر اندازه نباشد پس بی‌فایده خواهد بود. علاوه بر آن اندازه تکیه‌گاه صندلی راننده باید مشخص باشد. یعنی هم سایز آن پشتی کمری خودرویی را خریداری کنید. این دو فاکتور برای سلامت ستون فقرات بسیار مهم هستند.

قابلیت تنفس و گردش هوا

یکی از مهمترین فاکتورهای خرید قابلیت تنفس پشتی کمری است. اما قابلیت تنفس داشتن یعنی چی؟ یعنی اینکه امکان انتقال هوا و گردش هوا در این پشتی موجود باشد تا  قادر باشد تعرقات بدن را خارج کند. به دنبال آن از کثیفی و بو گرفتن پیشگیری کند. این عامل مهم را در نظر بگیرید و دست کم نگیرید که اگر استاندارد آن رعایت نشود، گاهی آزار دهنده است. مخصوصا اگر پوست شما حساس باشد و ایجاد خارش و نا آرامی  کند. محصولی مثل پشتی طبی کمری این ویژگی لازم را دارد و شما با خیال راحت می‌توانید آن را استفاده کنید. و از طرفی قابلیت شست و شو هم دارد به گونه‌ای که بافت داخلی آن تحت تاثیر قرار نگیرد.

میزان نرمی و سختی پشتی صندلی

پشتی کمری باید از الیاف مرغوب تهیه شده باشد، به گونه‌ای که خیلی نرم نباشد. چرا که اگر نرمی آن استاندارد نباشد، مجددا شکل کمر را به خود می‌گیرد. حالت تو رفتگی پیدا می‌کند و تاثیری نخواهد داشت. همچنین نباید خیلی سفت و سخت باشد که موجب ناراحتی ستون فقرات شود. باید متعادل و ایده‌آل باشد که برای ستون فقرات مشکلی ایجاد نشود.

نکاتی هنگام خریدن پشتی کمری

پشتی کمری طبی
خرید پشتی کمری طبی

وقتی تصمیم گرفتید که پشتی کمری خودرویی را خریداری کنید، حتما به  استانداردها توجه داشته باشید. استانداردها همین نکاتی هستند که در بخش ویژگی‌های پشتی صندلی گفته شد. شما باید به جنس، اندازه، کیفیت محصول دقت داشته باشید. حتی اگر امکان دارد آن  را امتحان کنید و با صندلی خود تطابق دهید. مخصوصا اگر شغل شما رانندگی است. پس بهتر است که حتما استانداردها رت موقع خرید لحاظ کنید. در غیر اینصورت تاثیر خود را نخواهد داشت.

قیمت پشتی کمری خودرویی

قیمت پشتی کمری خودرویی طبق استانداردها و انتظارات شما تعیین می‌شود. هر چقدر که به کیفیت آن اهمیت دهید طبیعتا  پشتی مرغوب و سازگار با ستون فقرات را خریداری می‌کنید. بنابراین هدف خود را از خرید بنویسید. آیا شما مشکلی ارتوپدی دارید یا برای پیشگیری از بیماری‌های مرتبط خرید را انجام می‌دهید. بنابراین هدف خود را از خرید با فروشنده در میان بگذارید. همه این موارد با توجه به ویژگی‌هایی که گفته شد، قیمت مشخصی خواهد داشت.

آیا پشتی کمری خودرو لازم است؟

نشستن نامناسب یا طولانی مدت به جسم آسیب های جدی می زند و می تواند باعث ایجاد کمردرد یا در طولانی مدت آسیب به دیسک کمر شود. برای جلوگیری از آسیب به جسم و همچنین جلوگیری از خستگی، پیشنهاد می شود که برای صندلی از پشتی کمری استفاده کرد. یکی از مواردی که پیشنهاد می شود استفاده از پشتی صندلی برای خودرو است. پشتی های صندلی از نظر سایز، جنس، نرمی و سفتی و … انواع مختلفی دارد. این تنوع در نوع باعث می شود هر فردی بتواند متناسب با راحتی خود و صندلی خودرو خود، پشتی صندلی را خریداری و استفاده کند. پشتی های صندلی از هزینه های معقولی برخوردار هستند که خرید آن را آسان تر می کند. امروزه با توجه به سایت های مختلف می توانید پشتی صندلی مناسب خود را انتخاب کنید و اینترنتی سفارش دهید و به راحتی آن را دریافت کنید.

نتیجه : پشتی کمری خودرویی

پشتی کمری خودرویی برای رانندگان یا افرادی که زمان زیادی را پشت فرمان ماشین هستند، مورد نیاز است. مشکلات ارتوپدی به دلیل کم تحرکی و مشاغلی که تاثیر زیادی بر فرسودگی عضلات و مفاصل دارند، در حال افزایش است. یکی از هیمن فعالیت‌های روزمره رانندگی است که بسیار راحت از آن می‌گذریم. اما پشتی طبی می‌تواند بخش اعظم این مشکلات را کاهش دهد اگر به سلامت جسمی خود علاقه‌مند هستید.

    برای دریافت آخرین اخبار و پیشنهادات ویژه