0

پشتی کمری صندلی : چگونه انتخاب هوشمندانه داشته باشیم

پشتی کمری صندلی برای پیشگیری از بیماری‌های مفصلی کاملا ضروری است. فراموش نکنید که هزینه‌های درمان اینگونه بیماری‌های یعنی سیاتیک، آرتروز و غیره بسیار بالا است. پس بهتر است در فکر پیشگیری باشید و برای این کار می‌توانید از پشتی کمری صندلی استفاده کنید. این پشتی کمری دارای یک سری ویژگی و مزایا می‌باشد که برای راحتی و پشتیبانی از ستون فقرات است. بهترین نوع پشتی کمری از نوع طبی است. در این مقاله به پشتی کمری صندلی می‌پردازیم.

عناوین مهم این مقاله عبارت است از:

 • پشتی کمری صندلی چیست
 • بهترین مزایای پشتی کمری
 • ویژگی‌های پشتی کمری
 • افراد کاندید جهت استفاده از پشتی صندلی خودرویی
 • خرید پشتی کمری
 • قیمت پشتی کمری صندلی

پشتی کمری صندلی چیست

این پشتی در واقع برای پشتیبانی و حمایت از ستون فقرات طراحی شده است که برای بسیاری از مشاغل ضروری است. البته اگر شما تمایل به نشستن صحیح و اصولی دارید، باید ستون فقرات خود را با این پشتی حمایت کنید. ستون فقرات به صورت طبیعی یک نوع انحنا دارد که اگر درست بنشینید و از آن استفاده کنید اتفاقی نمی‌افتد. اما زمانی مشکل شروع می‌شود که ما به طرز اشتباهی بر این سیستم حرکتی  فشار موارد می‌کنیم. این فشار به دلیل کار زیاد، مدت‌ها به یک شکل ناصحیح مثل نشستن، رانندگی به مدت طولانی اتفاق می‌افتد. در هر صورت در طول روز به دلیل شغل و فعالیت‌های روزانه مجبور هستیم که از ستون فقرات استفاده کنیم. برای این کار می‌توانید از پشتی کمری صندلی استفاده کنید. این پشتی کمری گودی کمر را پر می‌کند و اجازه فشار یا فرسودگی به ستون فقرات نمی‌دهد. در ادامه با ویژگی‌های این پشتی آشنا شوید.

ویژگی‌های پشتی صندلی خودرویی

پشتی صندلی
پشتی کمری طبی

ویژگی‌های برتر یک پشتی صندلی باید به گونه‌ای باشند که خیال ما از بابت آن راحت باشد.

جنس پشتی کمری

پشتی کمری باید از یک جنس مرغوب و باکیفیت باشد. بهترین جنس برای پشتی کمری خودرویی فوم هوشمند است. فوم مموری دارای الیاف طبیعی و مصنوعی باکیفیت است که انعطاف‌پذیری معقولی دارد. یعنی بیش از اندازه نرم نیست که موجب تو رفتگی یا فرور فتگی شود و شکل کمر را به خود بگیرد. همچنین خیلی سفت و سخت نیست که موجب فشار بیشتر به ستون فقرات و عضلات همراه شود. برای همین پشتی طبی صندلی بهترین انتخاب می‌تواند باشد. جنس رویی این نوع پشتی معمولا از پارچه‌های باکیفیتی است که اجازه ورود هوا را می‌دهد. وقتی تنفس هوا در این نوع پشتی موجود باشد، پس تعریق بدن را جذب می‌کند . همچنین اجازه به دام افتادن آن را نمی‌دهد. پس بوی نامطبوعی نخواهد گرفت و شست و شوی آن نیز راحت خواهد بود.

سایز و اندازه

سایز و اندازه پشتی طبی یکی از ویژگی‌های مهم پشتی کمری صندلی است. این نوع پشتی کمری در ابعاد و اندازه‌های متفاوت موجود است

یعنی متناسب با نیاز هر کسی می‌توان آن را خریداری کرد. اما بهتر است بر اساس اندازه کمر شما و صندلی که قرار است برای آن استفاده کنید، خریداری انجام شود. برای همین قبل از خرید دور کمر خود را اندازه‌گیری کنید به گونه‌ای که پشتی؛ گودی کمر را پر کند. در کنار اندازه تکیه‌گاه صندلی مورد استفاده را هم اندازه‌گیری کنید تا به درستی صندلی را پوشش دهد. اینگونه با خیال راحت می‌توانید روی صندلی بنشینید و فشاری به ستون فقرات وارد نشود.

رنگ و طرح پشتی کمری

این نوع پشتی در طرح و رنگ‌های متنوع موجود است. یعنی برای صندلی پشتی مطالعه یا صندلی خودرو طرح و رنگ‌های متفاوتی دارد. بنا بر سلیقه و نوع نیاز خود می‌توانید آن را انتخاب کنید.

مزایا استفاده از پشتی کمری

پشتی کمری خودرویی
پشتی کمری خودرویی

استفاده از پشتی کمری صندلی مزایا بسیار زیادی را در بر دارد. برخی از آن‌ها عبارت است از:

 • حمایت از ستون فقرات و پیشگیری از قوز کمر و دردهای مفصلی و عضلانی
 •  تنفس راحت به دلیل آزاد شدن مانع از روی شکم که به هنگام قور کردن بر آن وارد می‌شود
 • اکسیژن رسانی بهتر به مغز که موجب افزایش راندمان کار می‌شود
 • کاهش مشکلات معده که با فشار حاصل از قوز کمر  موجب عدم هضم غذا می‌شد.
 • پیشگیری از تمامی بیماری‌های مفصی و عضلانی مثل سیاتیک؛ آرتروز گردن، انواع سندرم‌های مفصلی

نکات هنگام خرید پشتی کمری صندلی

پشتی صندلی باتوجه به ویژگی‌ها و مزایای که گفته شد باید مورد توجه واقع شود. مخصوصا امروزه که  اکثر مشاغل پشت میز انجام می‌شوند و ساعت‌ها به گوشی یا لپ‌تاپ چشم می‌دوزند. این عدم تحرک خود آسیب بزرگی بر ستون فقرات خواهد بود. هنگام خرید سعی کنید؛ هدف خود را مشخص کنید، یعنی برای پیشگیری از بیماری خریداری کنید. اگر درگیر بیماری ارتوپدی هستید حین خرید آن را حتما لحاظ کنید جنس مرغوب و باکیفیت را در نظر بگیرید که قابل تنفس و شست و شو باشد اندازه و سایز کمر و صندلی مورد استفاده را حتما برای خرید در نظر بگیرید سعی کنید خرید حضوری باشد و آن را تست کنید که مطمئن شوید این پشتی گودی کمر شما را پر کند

افراد کاندید برای استفاده از پشتی کمری

افراد بسیار زیادی هستند که به دلیل شغل خود باید از این نوع پشتی استاندارد طبی استفاده کنند. اصولا اگر از دردهای عضلانی نالان هستید یا نگرانی دارید که به واسطه شغل درگیر شود.

پیشنهاد این است که حتما آن را خریداری کنید.

 • کارمندان
 • تایپیست‌ها
 • رانندگان
 • خیاطان
 • محتوانویسان
 • طراحان
 • مهندسین IT
 • و غیره

باید از این نوع پیشتی استفاده کنند. وقتی مدت‌ها طولانی روی صندلی بنشینید:

بدن حالت اولیه خود را که سعی می‌کنید صاف بنشینید، از دست می‌دهد.

بر اثر خستگی کمر خم می‌شود و فشار بر ستون فقرات چند برابر می‌شود. گردن چون حمایت ستون فقرات را از دست می‌دهد رو به جلو خم می‌شود و این بخش از بدن هم درگیر می‌شود. به مرور دست‌ها، شانه‌ها، کتف و حتی بینایی شما هم درگیر می‌شود. بنابراین اگر ساعت‌ها به دلیل شغل خود یک جا می‌نشینید سعی کنید از پشتی کمری صندلی استفاده کنید

قیمت خرید پشتی صندلی

قیمت خرید پشتی صندلی با توجه به ویژگی و هدف شما تعیین می‌شود. پس ابتدا به ویژگی این محصول رجوع کنید و سعی کنید نوع طبی و مرغوب آن را انتخاب کنید. سپس هدف خود را مشخص کنید. یعنی اگر درگیر بیماری ارتوپدی هستید حین خرید، فروشنده را در جریان بگذارید. اندازه و سایز کمر و صندلی خود را تعیین کنید.

قبل از خرید پشتی صندلی بخوانید

برای داشتن پشتی صندلی مناسب باید به ویژگی های آن دقت کرد. برای اینکه بتوانید پشتی صندلی مناسب با راحتی و صندلی خود انتخاب کنید باید به نوع پشتی صندلی خود اهمیت دهید. پشتی های صندلی در سایزهای مختلف است که هر سایز مناسب یه مدل صندلی است. همچنین پشتی های صندلی از جنس های مختلفی است. در بیشتر مشاغل مثل کارمندان، رانندگان، خیاط ها و … از پشتی صندلی نیاز است که استفاده شود تا از دردهای ناشی از طولانی نشستن و آسیب های جدی تری که ممکن است ایجاد شود، جلوگیری شود.  امروزه با توجه به مدل بندی پشتی های صندلی و همچنین هزینه های مقرون به صرفه آن ها، بیشتر افراد شاغلی که نیاز است مدت زمانی را پشت صندلی بشینند از پشتی صندلی استفاده می کنند. با توجه به سایت های اینترنتی می توانید پشتی صندلی را سفارش دهید تا از هدر رفتن زمان خود برای خرید آن، جلوگیری کنید.

نتیجه : پشتی کمری صندلی

پشتی کمری صندلی باید یکی از الویت‌های خرید شما باشد. اگر  در طول روز از ستون فقرات خود زیاد و به طور نادرست استفاده می‌کنید بنابراین سعی نکنید سهل‌انگاری کنید. امروزه به دلیل تکنولوژی و یک جا نشستن و عدم تحرک بیماری ارتوپدی بیش از قبل شده است شاید قبلا مشاغل معدودی بودند که نیاز به استفاده از پشتی صندلی داشتند. اما امروزه این نیاز گسترش یافته است. بنابراین بدون معطلی جهت سلامت فیزیک و اندام خود آن را خریداری کنید.

  برای دریافت آخرین اخبار و پیشنهادات ویژه